امروزه ماشین لباسشویی یکی از مهمترین وسایل خانه محسوب می‌شود. در خرید ماشین لباسشویی باید به عوامل مهمی توجه کرد که از جمله آن ها می‌توان به میزان مصرف انرژی، ویژگی های خاص آن ماشین لباسشویی، قیمت و … اشاره کرد. در این مقاله از کرمان تعمیر به راهنمای خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک پرداخته ایم تا عوامل مهم در خرید را به شما یادآوری کنیم.

خرید ماشین لباسشویی به دلیل مدل‌های مختلف آن در بازار می‌تواند یکی از سخت‌ترین خریدها باشد.

اما اگر نیازهای اساسی خود را مشخص کنید و بدانید دقیقا دنبال چه نوع ماشین لباسشویی با چه امکاناتی هستید، کار ساده‌تری را پیش رو خواهید داشت.

ماشین‌های لباسشویی تمام اتوماتیک به دو دسته طبقه بندی می‌شوند:

 • ماشین لباسشویی درب بالا
 • ماشین لباسشویی درب جلو

لباسشویی‌های درب از بالا و جلو ویژگی‌های عملکردی مشابهی دارند، اما از نظر سبک، چند تفاوت بین آن‌ها وجود دارد. بهترین ماشین لباسشویی برای شما به ترجیحات شما بستگی دارد.

 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک

 

 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک

امکان دارد شما در خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک درب از بالا یا درب از جلو دچار تردید شوید .در ادامه به بررسی عوامل مختلف در خرید ماشین لباسشویی و همچنین مقایسه این دو مدل می‌پردازیم تا تصمیم گیری برای شما آسان شود.

مزایای ماشین لباسشویی درب جلو

 • ظرفیت لباسشویی نسبتا بالا است.
 • مصرف آب و برق کمتری دارد.
 • استخراج رطوبت در چرخش مدور ، زمان خشک کردن و صرف انرژی را کاهش می دهد.
 • سر و صدای کمتری دارد.
 • برنامه های متنوع شستشو دارد.
 • استفاده از فضای قسمت بالایی لباسشویی. (چون درب بالا ندارد، میتوان از قسمت بالایی استفاده کرد)

معایب ماشین لباسشویی درب جلو

 • قیمت بالاتر نسبت به سایر لباسشویی ها.
 • در برخی از مدل ها لرزش وجود دارد.

مزایای ماشین لباسشویی درب بالا

 • مدل‌های مینی واش کم جاتر و سبکتر هستند.
 • قیمت کمتری دارد.

معایب ماشین لباسشویی درب بالا

 • مصرف بالای آب.
 • زمان شستشوی طولانی تر.
 • لوازم یدکی لباسشویی درب از بالا معمولا به راحتی پیدا نمی‌شود.
 • سر و صدای بیشتر.

 

اهمیت اندازه و ظرفیت ماشین لباسشویی

اولین و مهمترین ویژگی که باید به آن توجه کنید، ظرفیت لباسشویی است. شما باید با توجه به تعداد اعضای خانواده ظرفیت لباسشویی را انتخاب کنید.

هرچه تعداد اعضای خانواده کمتر باشد، لباسشویی با ظرفیت پایین تر و هرچه اعضای خانواده بیشتر باشند لباسشویی با ظرفیت بالاتر باید انتخاب شود.

اگر تنها یا با همسر خود زندگی می‌کنید، یک دستگاه با ظرفیت ۵ کیلو جواب‌گوی نیاز شما خواهد بود.

اما اگر تعداد افراد خانواده‌ی شما بیش از ۳ نفر است باید به فکر دستگاهی با ظرفیت بالای ۷ کیلو باشید.

در خانواده‌هایی که تعداد اعضای خانواده زیاد است معمولا خرید ماشین لباسشویی با ظرفیت ۹.۵ کیلوگرم امری طبیعی است.

توجه به میزان مصرف انرژی در ماشین لباسشویی

لباسشویی‌هایی که دارای برچسب انرژی  +++A یا ++A هستند ، می توانند مقدار قابل توجه‌ای از هزینه مصرفی شما را کاهش دهند.

درست است که شما ممکن است در هفته یک الی دوبار از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید اما این نکته نباید از نظر شما پنهان بماند.

برای مثال می‌توان گفت که ماشین لباسشویی جدید که با گرید مصرف انرژی +++A و یا ++A بین دو تا سه برابر انرژی کمتری نسبت به گرید A  مصرف می‌کنند.

 

ستاره انرژی در ماشین لباسشویی

نکته‌ مثبت در مورد دستگاه‌هایی که دارای نشان ستاره‌ی انرژی هستند، این است که مصرف آن‌ها بهینه است.

به طور مثال، بسیاری از این مدل‌ها دارای حسگر رطوبت لباس هستند.

این حسگر کمک می‌کند تا مصرف انرژی دستگاه شما پایین بیاید.

در دستگاه‌هایی که حسگر رطوبت دارند پایان یافتن فعالیت خشک‌کن به خشک شدن لباس بستگی خواهد داشت نه پایان یافتن زمان تعیین شده برای خشک کردن.

 

ماشین لباسشویی تسمه ای بهتر است یا بدون تسمه؟

ماشین‌های لباسشویی که معمولا قیمت بالاتری هم دارند فاقد تسمه هستند.

در این نوع مدل‌ها به‌جای اینکه موتور در پایین محفظه جای گرفته و با کمک تسمه محفظه را به گردش در بیاورد، در پشت آن قرار گرفته و مستقیماً و بدون واسطه این کار را انجام می‌دهد.

از ویژگی لباسشویی های بدون تسمه، می‌توان به لرزش و سروصدای کم آن در مقایسه با مدل‌های تسمه دار اشاره کرد.

همچنین به علت عدم استفاده از فولی و تسمه، مدل‌های بدون تسمه انرژی کمتری مصرف می‌کنند.

در صورت پرکردن بیش از حد محفظة دستگاه‌های بدون تسمه، خود دستگاه به‌صورت اتوماتیک تشخیص داده و شستشو را آغاز نمی‌کند.

اما دستگاه‌های تسمه‌ای چنین قابلیتی ندارند و چرخش را درهرحالتی آغاز خواهند کرد که این امر می‌تواند موجب آسیب‌دیدن دستگاه شود.

یکی از معایب ماشین لباسشویی های بدون تسمه این است که اگر لباسشویی در شرایطی باشد که تعادل لازم را نداشته باشد، عملکرد موتور دچار خلل خواهد شد و موجب ایجاد آسیب به لباسشویی می‌شود.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما نیار به تعمیر دارد، با ما تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی در کرمان را در سریع ترین زمان ممکن برایتان اعزام کنیم.

برای اطلاعات بیشتر با شماره 09134403768 تماس حاصل فرمایید.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک

 

 

تنظیمات شستشوی ماشین لباسشویی

قابلیت تنظیم روش شستشو نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. این تنظیمات به شما کمک می‌کند تا به شکل بهینه‌تری لباس‌های خود را بشویید و از آسیب رسیدن به آن‌ها جلوگیری کنید.

معمولا ماشین‌های لباسشویی ارزان قیمت هم این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند.

اگر می‌خواهید شستشوی دقیق‌تری داشته باشید و نیاز نباشد هر بار تنظیمات شستشو رو وارد کنید، ماشین لباسشویی‌های که برنامه شستشوی متنوعی دارند گزینه‌های بهتری هستند.

برنامه های استاندارد شامل نخ، پشم و دیگر تنظیمات حساس مانند الیاف ترکیبی یا شستن سریع می شود.

همواره یک دکمه قبل از شستشو یا شستشوی اضافی و چرخش دورانی جداگانه از ویژگی های مشترک بیشتر ماشین لباسشویی هاست.

همچنین موارد دیگری همچون تنظیمات لباس کودکان و برنامه رنگ های خاص نیز در دیگر ماشین های لباسشویی وجود دارد.

اکثر ماشین های مدرن به کاربر اجازه می دهند تا دمای دلخواه شستشو را خود انتخاب کنند که از حدود 15 درجه سانتیگراد تا 90 درجه سانتیگراد درجه بندی شده است.

 

میزان کنترل حرارت آب در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی که به سیستم کنترل حرارت آب مجهز است می‌تواند دمای آب را کنترل کند.

مثلا برای شستن البسه سفید و ملحفه استفاده از آب گرم نقش زیادی به تمیز شدن آن‌ها دارد. در عین حال بسیاری از لباس های رنگی نیز در اثر شستشو با آب خیلی گرم رنگ پس می‌دهند و موجب خراب شدن لباس یا حتی رنگ گرفتن لباس‌های دیگر می‌شود.

 

ماشین لباسشویی قابلیت تولید بخار دارد یا خیر؟

مجهز بودن ماشین لباسشویی به تکنولوژی بخار باعث می‌شود که کمک بسیار زیادی به از بین بردن لکه ها و همچنین بوی لباس کند. این ویژگی تنها در ماشین لباسشویی‎های بسیار پیشرفته و گران قیمت است.

 

سرعت چرخش ماشین لباسشویی

Fuzzy Logic در ماشین‌های لباسشویی به معنای قرار دادن دستگاه در حالت اتوماتیک است. با فعال شدن این قابلیت ماشین‌های لباسشویی بر اساس وزن و میزان کثیفی لباس‌ها بهترین شرایط را برای شستشو انتخاب می‌کنند. در برندهای برتر مانند سامسونگ این گزینه عملکرد بسیار بهتری نسبت به برندهای پایین رده دارد.

 

قفل کودک ماشین لباسشویی

یک ویژگی ایمنی ضروری برای خانه‌های دارای کودکان خردسال، قفل کودک است.

اکثر مدل‌ها دارای یک قفل هستند که جلوی کارکردن کنترل‌های دستگاه را می‌گیرد. قابلیت دیگری که در برخی لباسشویی‌ها وجود دارد، قفل ایمنی درب است که از باز شدن درب در حین شستشو جلوگیری می‌کند.

 

بررسی ورودی آب گرم و سرد لباسشویی

در صورتی که محل قرار گیری ماشین لباسشویی به شیر آب گرم نزدیک باشد پیشنهاد می کنیم که دستگاه های دارای دو ورودی آب یا در اصطلاح دو شیر را خریداری نمایید.

با این کار در صورتی که شستشوی لباس ها در دمای بالاتر انجام شود مقداری از آب گرم از طریق شیر آب گرم تامین می شود و انرژی کمتری مصرف شده چرا که در غیر این صورت المنت دستگاه می بایستی دمای مطلوب آب را تامین کند.

 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک

 

 

خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام خرید یک ماشین لباسشویی باید به آن توجه کرد، جدای از اینکه این وسیله چه خصوصیات و امکاناتی دارد و از چه سطح کیفیتی برخوردار است یا این که ساخت کدام کشور است و شما چه میزان برای خرید آن هزینه خواهید کرد، این است که مطمئن شوید چه خدمات پس از فروشی برای این محصول در نظر گرفته شده است؟

فرض کنید شما یکی از بهترین برند های ماشین لباسشویی را با قیمت چند میلیون تومان با تمامی امکانات روز دنیا خریداری کرده اید و برحسب اتفاق بعد از مدتی استفاده، شیشه ماشین لباسشویی شما شکسته شد. آیا این شرکت تولید کننده این امکان را در شهر، استان یا کشور شما برای تهیه قطعه یدکی فراهم آورده است؟ چون در غیر این صورت شما به هیچ عنوان امکان استفاده از ماشین لباسشویی خود را نخواهید داشت.

علاوه بر این، آیا خدمات برند لباسشویی شما شامل نصب، سرویس و تعمیرات دستگاه توسط تعمیرکار متخصصی که با تمامی مدل ها و مشکلات رایج همان برند آشنایی داشته باشد، انجام می شود؟ آیا چنین متخصصینی در شهر محل سکونت شما پیدا می شوند؟

در لیست راهنمای خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک حتما به این مورد یعنی خدمات پس از فروش نیز دقت کنید، زیرا بسیار حائز اهمیت است.

نتیجه گیری

در صورتی که قصد خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک را دارید، به مواردی که اشاره کردیم حتما دقت کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

ما به راهنمای خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک پرداختیم اما موارد بیان شده به صورت مختصر توضیح داده شده است. در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر دارید با ما تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر با شماره 09134403768 تماس حاصل فرمایید.