03432466469

رزرو سرویس

تعمیر آبگرمکن در کرمان

صفحه اصلی / تاسیسات / تعمیر آبگرمکن در کرمان

تعمیر آبگرمکن در کرمان

 

تعمیر آبگرمکن در کرمان

 

 

 

 

 

 

تعمیر آبگرمکن در کرمان

 

برای تعمیر آبگرمکن در کرمان  فقط کافیست با ما یک تماس بیرید

تا در کمترین زمان ممکن سرویسکار براتون اعزام شود

کرمان تعمیر یعنی آرامش در تعمیر

خراب شدن آبگرمکن به معنی نبودن آب گرم برای شستشوی ظروف و حمام است. این یک مشکل جدی برای خانواده است هزینه تعمیرات هم باعث شده تا گاهی افراد خودشان اقدام به تعمیر آبگرمکن کنند. عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری یک کار تخصصی است که توسط تعمیرکار حرفه ای انجام می شود ولی برخی از ایرادات جزئی آبگرمکن دیواری حتی توسط افراد مبتدی هم قابل اصلاح است. اگر علاقه به کارهای فنی و تعمیرات داشته باشید می توانید بسیاری از امورات منزل را خودتان انجام دهید. در این مطلب گام به گام عیب یابی و تعمیر آب گرمکن در نظر گرفته شده تا آچار به دست ها بتوانند تعمیرات آبگرمکن را به تنهایی و بدون کمک تعمیرکار انجام دهند.

 

عیب یابی و تعمیر آبگرمکن دیواری

قبل از هر اقدامی باید بدانید که آبگرمکن گازی است یا برقی! انواع آبگرمکن دیواری گازی در اغلب خانه ها نصب شده ولی تعداد آبگرمکن های برقی هم کم نیست. پیدا کردن ایراد و انجام کارهای تعمیراتی بستگی به نوع آبگرمکن دارد. آبگرمکن برقی، گازهای احتراقی تولید نمی کند و نیازی به دودکش ندارد. در این دستگاه ها  از ترموستات در کنار مخزن استفاده شده و کابل الکتریکی، دستگاه را به تابلو برق وصل می کند. اما آبگرمکن گازی دارای دودکش برای خروج گازهای احتراقی است. سیستم پیلوت، مشعل، ترموکوبل در دستگاه نصب شده و با برداشتن روکش بدنه دیده می شود. آبگرمکن از هر نوعی که باشد باید بتواند آب گرم ساختمان را تامین کند. برخی از رایج تریم مشکلات اینها هستند:

تعمیر آبگرمکن در کرمان

 

 • آب داغ نمی شود

آیا آب گرم حمام، سرد است؟ این مشکل می تواند مربوط به آبگرمکن و یا مسدود شدن لوله های حمام باشد. در واقع هر گونه ایرادی در این لوله ها، احتمالا عامل اصلی است. هرگز به یک شیر آب، اکتفا نکنید. چند شیر دیگر را نیز باز کرده و جریان آب گرم را بررسی کنید. در صورتی که به کلی آب گرم ساختمان قطع شده باشد به سراغ آبگرمکن بوید و موارد دیگر را بررسی کنید. اگر آبگرمکن برقی یا گازی، آب را داغ نمی کند مشکل از گاز یا برق دستگاه است. قبل از تماس برای تعمیر آبگرمکن، بررسی کنید که آیا برق دستگاه روشن است؟ آیا گاز در جریان است یا قطع شده؟ برای گرم شدن آب باید برق و گاز هر دو وصل باشد. چراغ های روشن روی آبگرمکن دیواری هم راهنمای خوبی از رسیدن سوخت به آن است.

شیر گاز را بررسی کنید گاهی یکی از افراد خانواده شیر گاز را برای احتیاط بسته و این موضوع را فراموش کرده است.

 • آب داغ نمی ماند

آیا در حین حمام کردن آب سرد می شود؟  گاهی آبگرمکن روشن و آب هم گرم است ولی بعد از چند دقیقه، آب سرد می شود. اگر آبگرمکن بتواند آب را به اندازه کافی داغ کند نباید در هنگام مصرف، آب سرد شود. برای عیب یابی آبگرمکن اول تنظیم درجه حرارت را بررسی کنید. شاید دمای آب از حد معمول کمتر بوده یا به طور کلی برای استفاده در زمستان دما کم باشد.  پیچ تنظیم درجه حرارت را کمی بیشتر کرده و چند لحظه صبر کنید. با باز کردن شیر آب دما و داغی را بررسی کنید. اگر آب گرم در لوله جریان دارد، پس مشکل از همین قسمت بوده ولی اگر با تنظیم درجه حرارت نیز با کمبود اب داغ مواجه شدید، شاید وقت آن رسیده که یک آبگرمکن بزرگتر تهیه کنید. هزینه تعمیر آبگرمکن را صرفه جویی کرده و یک دستگاه با توان بیشتر تهیه کنید.

نکته: اگر آب گرمکن به تازگی با این مشکل مواجه شده و قبلا به خوبی آب را به اندازه کافی گرم می کرد، مشکل از جای دیگری است و باید تعمیر آبگرمکن را با بررسی بخش های دیگر ادامه دهید. شاید منبع آب جرم گرفته باشد.

 

تعمیر آبگرمکن در کرمان

 • آب بیش از حد داغ است

عیب یابی و تعمیر آبگرمگن را با بررسی تنظیم دما شروع کنید. اگر تنظیمات فعلی دستگاه زیاد است با کم کردن دما مشکل برطرف می شود ولی اگر دما با کم کردن حرارت نیز همچنان زیاد باشد، باید سریع دستگاه را خاموش کنید. برای تعمیر آبگرمکن و مشاوره با یک حرفه ای تماس بگیرد. داغ شدن آب بیش از حد می تواند خطراتی را ایجاد کند. گاهی حتی با تنظیم دما، صدای آب جوش از درون دستگاه شنیده می شود و دمای آب بسیار بالاتر از حد تنظیم شده است. در این صورت امکان خرابی شیر تنظیم وجود دارد. تعمیر آبگرمکن دیواری که قادر به تنظیم دمای آب نیست یک کار تخصصی است که نیاز به تعویض قسمت معیوب دارد. در این مورد هرگز بدون تجربه قبلی نباید روکش بدنه دستگاه را باز کنید. تنها کار درست خاموش کردن دستگاه برای کاهش دمای آب و تماس با تعمیرکار است.

 • آب داغ رنگ گرفته است

یکی دیگر از مشکلات رایج در انواع آبگرمکن های خانگی اینست که آب داغ خارج شده از لوله ها، شفاف نیست. رنگ گرفتن آب داغ ناشی از وجود اکسیدهای فلزی در لوله ها و آب است. اگر رنگ آب داغ تازگی ها زرد، قرمز، قهوه ای، سبز یا شیری شده حتما به دنبال منشا آن باشید. اکسید فلزی کیفیت آب را خراب می کند. این آب به ظاهر بیماری زا نیست ولی به مرور می تواند مشکلاتی را به همراه دشاته باشد. برای مثال وجود سرب در آب آشامیدنی خطرات جدی به همراه دارد. با نصب فیلتر می توان تا حدودی جلوی اکسیدهای فلزی را گرفت ولی راه حل نهایی تعمیر آبگرمکن و عوض کردن لوله های فرسوده مسی است. در آبگرمکن های برقی این امر ناشی از رسوب کلسیم و منیزیم روی المنت است. در این مورد با تمیز کردن المنت، مشکل به طور کلی برطرف می شود.

 

 • آب گرم فشار ندارد

کم فشار بودن آب گرم چندین علت دارد. گاهی آبگرمکن مقصر نیست و لوله کشی آب ساختمان ضعیف است. کم فشار بودن آب منطقه نیز در این موضوع دخیل است. اما در صورتی که تا حال با فشار آب مشکلی نداشتید و تازگی ها این مشکل ایجاد شده، نیاز به بررسی دارد. قبل از تماس با تعمیرکار ابتدا ورودی آب به آبگرمکن را نگاه کنید شاید شیر فلکه آبگرمکن تا انتها باز نشده باشد. گاهی به دلیل مسافرت شیرهای آب و گاز بسته می شود و بعد از بازگشت فراموش می کنید شیرها را باز کنید یا مثلا آب نیمه باز شده. در این موارد مشکل خاصی پیش نیامده و خیلی ساده با باز کردن شیر آب ورودی به آبگرمکن فشار آب نیز مثل قبل خواهد شد. اما مشکل اصلی وقتی است که محفظه آب گرم، جرم گرفته باشد.

 • آب داغ بوی ناخوشایند دارد

تغییر رنگ و بوی آب نشان دهنده یک مشکل جدی در آبگرمکن است. آیا تنها آب گرم بو می دهد یا آب سرد هم بوی نامطبوعی دارد؟ گاهی نیازی به تعمیر آبگرمکن نیست و تنها با نصب یک فیلتر آب خانگی در ورودی دستگاه می توان مقدار زیادی از سختی آب را گرفت. وجود آهن، مس و سایر معدنی می تواند تغییر رنگ و بوی آب را به همراه داشته باشد که در این صورت آب سرد هم دچار این مشکل می شود.

آیا آب داغ بوی تخم مرغ می دهد؟

اما اگر آب گرم بوی بدی دارد مشکل از غلظت بالای سولفات در لوله است! بوی نامطبوع شبیه تخم مرغ از آب داغ نشانه جرم در لوله ها و مخزن دستگاه است. برای تعمیر آبگرمکن دیواری و شستشوی مخزن با همیاران کرمان تعمیر تماس بگیرید. این بو اصلا طبیعی نیست و باید مخزن دستگاه تمیز شود.

آیا آب داغ بوی تند سیر می دهد؟

اگر بوی سیر به مشام می رسد، مشکل از شیر گاز است. بوی گاز قوی شباهت زیادی به بوی سیر دارد که بسیار خطرناک است. شیر اصلی گاز ورودی دستگاه را بسته و آبگرمکن را خاموش کنید.اگر آبگرمکن درکنار کابینت آشپزخانه قرار دارد، با باز کردن پنجره ، هوا را تهویه کنید سپس از خدمات لوله کشی برای تعمیر آبگرمکن و عیب یابی آبگرمکن کمک بگیرید.

 

 

اجزای تشکیل دهنده آبگرمکن دیواری

اولین گام برای اینکه بتوانید از آموزش تصویری تعمیر آبگرمکن دیواری استفاده نمایید، آشنایی با اجزای سازنده این سیستم ها است. در شکل زیر، تمامی اجزای سیستم پکیج دیواری نشان داده شده است.

 1. کلاهک تعدیل
 2. کلید حرارتی کلاهک تعدیل
 3. کلید مبدل حرارتی
 4. مبدل حرارتی
 5. الکترود جرقه زن
 6. الکترود سنسور
 7. مجموعه مشعل
 8. مجموعه چند راهه
 9. مجموعه شیر گاز
 10. مجموعه رگلاتور آب
 11. مجموعه برد
 12. مجموعه محفظه باتری
 13. مجرای بازدید فشار گاز ورودی
 14. مجرای بازدید فشار گاز چند راهه
 15. مجرای ورودی آب سرد
 16. مجرای خروجی آب گرم
 17. مجرای ورودی گاز

 

 

برای تعمیر پکیج و آبگرمکن در کرمان کرمان تعمیر بهترین انتخاب شماست

در مورد نویسنده : کرمان تعمیر
وب سایت کرمان تعمیر ، با هدف ایجاد بستری مناسب جهت پیدا کردن خدمات تعمیرات لوازم خانگی ، تعمیرکاران لباسشویی ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر یخچال فریزر – فروشگاه های عرضه کننده قطعات یدکی لباسشویی ، ظرفشویی ، یخچال فریزر در استان کرمان می باشد.

ارسال نظر

6 − 1 =