۴ دلیل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

آیا ماشین لباسشویی شما دائما آبگیری میکند؟

ما در این مقاله از کرمان تعمیر قصد داریم به پاسخ این پرسش بپردازیم. دلیل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. اما به این نکته توجه داشته باشید که تعمیر ماشین لباسشویی کاملا تخصصی است و بهتر است برای تعمیر لباسشویی از متخصصان این کار کمک بگیرید.

 

۴ دلیل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ماشین لباسشویی پیش آید، آبگیری مداوم است.

آبگیری زیاد ماشین لباسشویی تحت تاثیر خرابی قطعات و عدم سرویس و نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی ایجاد می‌شود.

علت کار نکردن ماشین لباسشویی در حالت کلی در اثر تداوم ایراداتی مثل آبگیری زیاد ماشین لباسشویی و موارد مشابه آن است.

با گذشت زمان کوتاهی آبگیری زیاد ماشین لباسشویی مشکلاتی مانند سریز شدن و نشتی در کف آشپزخانه را به دنبال دارد.

بروز این مشکلات علاوه بر بحران بهم ریختن فضای آشپزخانه و مختل شدن روند شستن لباس، آسیب رساندن به سیستم داخلی ماشین لباسشویی را به همراه دارد.

در این مقاله به بررسی ۴ دلیل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی میپردازیم. با ما همراه باشید.

 

آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

 

خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

وظیفه شیر برقی ماشین لباسشویی پر کردن مخزن لباسشویی با آب سرد و گرم است.

شیربرقی آب به یک بوبین الکتریکی مجهز است که توسط تایمر یا برد الکترونیکی و هیدرو استات کنترل می‌شود.

اگر ماشین لباسشویی با اینکه خاموش است همچنان آبگیری میکند، قطعا مشکل خرابی شیر برقی است و حتما باید تعویض شود.

همچنین اگر دیدید که ماشین لباسشویی حین شستشو و یا تخلیه همچنان آبگیری می‌کند، ممکن است که شیر برقی در حالت باز از کار افتاده و آب بی‌وقفه وارد می‌شود.

برای بررسی این مورد، ابتدا دو شاخه‌ی ماشین لباسشویی را از پریز در آورید. اگر دید که وارد شدن آب به مخزن همچنان ادامه دارد، به این معنی است که شیر برقی خراب شده است. ولی اگر جریان آب قطع شد مشکل به سیستم‌های کنترل‌کننده شیر برقی یعنی هیدرواستات یا برد و تایمر ربط دارد.

علت آبگیری مداوم لباسشویی در برخی از موارد به دلیل خراب شدن شیر برقی ماشین لباسشویی است. درون شیر برقی قسمتی به نام بوبین وجود دارد که تایمر، برد الکتریکی و هیدروستات تنظیم کردن و کنترل این قسمت را بر عهده دارد.

 

خرابی هیدروستات ماشین لباسشویی

هیدروستات در لباسشویی وظیفه تنظیم میزان آب در مخزن دستگاه را برعهده دارد.

یعنی آب ورودی را کنترل میکند و زمانی که آب به حد معین رسید، برق شیر برقی را قطع و از ورود آب بیشتر جلوگیری میکند. هیدرواستات سویچی است که با فشار فعال می‌شود و برای تعیین سطح آب در مخزن بکار می‌رود.

این قطعه در قسمت پشتی لباسشویی قرار دارد و با استفاده از یک شلنگ به مخزن آب ماشین لباسشویی متصل شده است.

این شلنگ یک سر آن به هیدرواستات و سر دیگرش در کنار قسمت تخلیه زیر مخزن قرار می‌گیرد. هنگامی که آب مخزن پر می‌شود، هوای داخل شلنگ فشرده شده و این دیافراگم داخی سویچ هیدرواستات را فشار می‌دهد.

اگر شلنگ نشتی داشته باشد، فشار کافی برای فعال کردن سویچ هیدرواستات ایجاد نمی‌شود و ماشین لباسشویی یکسره و به طور مداوم آبگیری و مخزن بیش از اندازه پر می‌شود.

همچنین ممکن است که خود میکروسویچ خراب شده باشد یعنی اصلاً عمل نکند. برای تعیین اینکه سویچ هیدرواستات خراب است، اول باید از سالم بودن شلنگ و تیوب مطمئن شوید.

به دنبال نشتی آب در شیلنگ و محل اتصالات بگردید و از نظر ظاهری آن را بررسی کنید. برای آزمایش بیشتر، شلنگ را درآورده و در آب فرو کنید، یک سر آن را گرفته و از طرف دیگر داخل آن فوت کنید، اگر حباب در آب مشاهده کردید باید شلنگ را عوض کنید. اگر شلنگ سالم بود، احتمالاً میکروسویچ هیدرواستات خراب شده و احتیاج به تعویض دارد.

 

آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

 

کم بودن ارتفاع شلنگ آب ماشین لباسشویی

شلنگ تخلیه باید ۵۰ الی ۶۰ سانتیمتر از سطح زمین ارتفاع داشته باشد و بعد به مسیر تخلیه وصل شود معمولا خود کارخانه پشت لباسشویی این شلنگ را با یک بست فیکس کرده ولی هنگام جابجایی لباسشویی و یا بعضی افراد به اشتباه برای این که شلنگ به مسیر تخلیه سیفون بفرسد این بست را باز می‌کنند و این باعث کم شدن ارتفاع شلنگ شده و هنگامی که آبگیری لباسشویی شروع می‌شود چون این ارتفاع کم است آب که وارد لباسشویی می‌شود همزمان نیز خارج می‌شود.

همچنین در صورتی که چاه فاضلاب نسبت به سطح آب داخل لباسشویی در مکان پایین تری قرار داشته باشد، به واسطه نیروی گرانش تخلیه آب اتفاق خواهد افتاد. بنابراین در هنگام نصب لباسشویی به طریقه صحیح نصب لوله ها و اتصالات دقت کنید.

 

خراب شدن برد الکتریکی ماشین لباسشویی

برد الکترونیکی وظیفه کنترل و ارسال جریان به قطعات مختلف دستگاه را برعهده دارد و در واقع به آنها فرمان میدهد.

بنابراین در صورتی که اشکالی در آبگیری یا تخلیه لباسشویی وجود داشته باشد، ممکن است بدلیل ارسال فرمان اشتباه از برد به قطعه صورت گیرد. این مشکل که به دلیلی خرابی و ایراد برد الکترونیکی اتفاق می افتد، با تعویض برد توسط متخصص تعمیرات لباسشویی قابل حل خواهد بود.

با این حال دقت نمایید که پیش از آنکه به بررسی و تعویض برد الکترونیکی لباسشویی اقدام کنید، تمامی موارد موجود دیگر را نیز بررسی نمایید. زیرا برد الکتریکی ماشین لباسشویی از جمله قطعات گران در دستگاه است که خراب شدن و تعویض آن هزینه زیادی را برای شما به دنبال دارد.

 

توصیه ما به شما بر این است که برای تشخیص و تعمیر هر مشکل بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. برای تعمیر ماشین لباسشویی در کرمان با شماره ۰۹۱۳۴۴۰۳۷۶۸ تماس بگیرید.

این مطلب را دوست داشتید؟ لطفا به آن امتیاز دهید و با دوستان خود به اشتراک بذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

اگر درباره این مطلب نظری دارید می توانید از طریق این قسمت با ما و بازدیدکنندگان ما به اشتراک بگذارید.

  • دوازده + بیست =

    تلفن رزرو سرویس: 09134403768