03432466469

رزرو سرویس

پمپ آب کرمان

صفحه اصلی / پمپ آب / پمپ آب کرمان

پمپ آب کرمان

پمپ آب کرمان

 

 

پمپ آب کرمان

در این مقاله قصد داریم در مورد پمپ آب کرمان حرف بزنیم پس با ما همراه باشید

پمپ آب چیست؟

 

در واقع پمپ آب یک وسیله ی مکانیکی جهت انتقال و گردش، آب و سایر سیالات می باشد. پمپ های آب در انواع مختلف جهت کاربردها و اهداف متفاوتی طراحی شده اند. بسته به نیاز و مصرف شما، انواع پمپ آب در بازار وجود دارد.

دغدغه داشتن یک وسیله جهت انتقال آب، از قدیم وجود داشته و در ابتدا به کمک سطل و سایر وسایل جانبی، انتقال آب انجام می شد. اما به مرور زمان و با جدی شدن نیاز به این مسئله، در سال ۱۴۷۵ اولین پمپ های سانتریفیوژ اختراع شد و مورد استقبال قرار گرفت.

در سال ۱۸۳۰ بالاخره اولین پمپ مدرن توسط فردی به نام Revilion اختراع شد و در ۱۹ سال بعد شرکت تولیدی گولد توانست اولین پمپ آب تمام فلزی جهان را ریخته گری و مونتاژ کند.

کاربرد پمپ آب

پمپ های آب در مصارفی مانند پمپاژ آب از چاهها، در صنایعی  مانند کشاورزی، انرژی، نفت و گاز، اتومبیل، صنایع غذایی، سیستم های خنک کننده، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، تهویه مطبوع، استخرها، صنایع آزمایشگاهی، برج خنک کننده و بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارند.

در صنایع پزشکی، از پمپ ها، جهت استفاده در فرآیند های بیوشیمیایی، ساخت و ترکیب دارو و همچنین به عنوان جایگزین مصنوعی برای قسمت های مختلف بدن استفاده می گردد.

انواع پمپ آب

 

به طورمعمول پمپ آب به دو دسته کلی سانتریفیوژ و جابجایی مثبت تقسیم می شود که هردو نوع جهت جابجایی مایعات، البته با ساختار متفاوت به کار می روند. هر کدام از این پمپ ها نیز دارای زیرمجموعه های زیاد دیگری هستند که ویژگی های متفاوتی دارند. هر نوع پمپ، مخصوص یک نیاز خاص، طراحی و تولید شده است. در صورت نیاز به خرید پمپ، باید به این ویژگی ها و همینطور قیمت پمپ آب توجه نمایید.

پمپ های سانتریفیوژ با استفاده از پروانه و چرخش آنها، فشار لازم را جهت انتقال مایعات، ایجاد می کنند. این دسته از پمپ های آب معمولا به انواع پمپ آب خانگی و مستغرق تقسیم می گردند.

پمپ های خانگی خود به انواع بشقابی، جتی، طبقاتی افقی، طبقاتی عمودی، تک پروانه، دو پروانه، جتی، سیرکولاتور و محیطی خانگی تقسیم می شوند.

پمپ های مستغرق را نیز می توان به سه دسته ی کف کش، لجن کش و شناور تقسیم نمود.

اما پمپ های جابجایی مثبت، جریان مثبت مایعات را از طریق انقباضات مکانیکی و گسترش دیافراگم انتقال می دهند. از این پمپ ها عمدتا در صنایعی که با مایعات حساس یا مایعاتی با گرانروی بالا سرو کار دارند، استفاده می شود.

پمپ آب چگونه کار می کند؟

همانطور که در بالا گفته شد، پمپ ها به دو دسته ی سانتریفیوژ و جابجایی مثبت تقسیم می شوند. پمپ های سانتریفیوژ تقریبا اساس کار یکسانی دارند. در مرکز این پمپ ها، وسیله ای به نام پروانه وجود دارد که دارای تیغه های خمیده می باشند و مسئولیت هدایت مایعات را با سرعت بالا، دارند. پروانه ها همیشه در آب غوطه ور بوده تا بتوانند به خوبی عمل کنند. پمپ آب سانتریفیوژ جهت استفاده در مایعات رقیق بسیار مناسب می باشند.

اما در پمپ های جابجایی مثبت، قضیه کاملا فرق می کند. تفاوت این پمپ ها با پمپ آب سانتریفیوژ، در این است که آنها برای انتقال آب از انرژی مکانیکی استفاده می کنند. این پمپ ها قادر به پمپاژ آب و مایعات با گرانروی بالا، با فشار بالا می باشند. این پمپ ها اغلب از دنده هایی برای حرکت آب، استفاده می کنند. این چرخ دنده ها با حرکت دوار خود مقداری از سیال را جابجا می کنند.

برای خرید انواع پمپ آب  و مشاوره خرید رایگان با کارشناسان ما در کرمان تعمیر تماس بگیرید.

طراحی سایت در کرمان
طراحی سایت در کرمان
در مورد نویسنده : کرمان تعمیر
وب سایت کرمان تعمیر ، با هدف ایجاد بستری مناسب جهت پیدا کردن خدمات تعمیرات لوازم خانگی ، تعمیرکاران لباسشویی ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر یخچال فریزر – فروشگاه های عرضه کننده قطعات یدکی لباسشویی ، ظرفشویی ، یخچال فریزر در استان کرمان می باشد.

ارسال نظر

پانزده − 12 =