03432466469

رزرو سرویس

دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج

صفحه اصلی / تاسیسات / تعمیر پکیج / دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج

دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج

دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج

دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج ، پکیج دیواری یکی از بهترین وسایل گرمایش برای منازل مسکونی و اماکن تجاری و اداری است؛ اما پکیج هم مانند هر لوازم خانگی دیگری ممکن است دچار مشکل شود و عملکرد مطلوبی نداشته باشد.

این مشکلات در فصل سرما بسیار آزاردهنده است. سرد و گرم شدن آب پکیج یکی از مشکلات متداولی است که ممکن است برای شما هم اتفاق بیوفتد. به همین دلیل در این مطلب میخواهیم درباره دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج صحبت کنیم.

دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج

 

تعمیر پکیج در کرمان

 

همه دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج را بررسی میکنیم:

 • نوسان داشتن فشار آب ساختمان

نوسان داشتن فشار آب ساختمان یکی از رایج ترین علت های سرد گرم شدن آب پکیج می باشد. خیلی از مواقع به خاطر مشکل در پمپ آب ساختمان و یا تنظیم نبودن آن، فشار آب ساختمان کم و زیاد می شود و همین امر علت سرد و گرم شدن آب پکیج می شود. بنابراین اگر با مشکل سرد و گرم شدن آب پکیج مواجه شده اید، اولین کاری کا باید انجام دهید، بررسی فشار آب ساختمان است.

 • سرویس نشدن به موقع پکیج و جرم گرفتن مبدل پکیج

  جرم گرفتن مبدل پکیج بعد از دو سه سال استفاده امر غیر عادی نیست.اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که پکیج خود را به صورت سالانه سرویس نمی کنید، بعد از دو سه سال استفاده از پکیج، به دلیل مواد معدنی موجود در آب مبدل پکیج شما جرم می گیرد و باید از طریق فرایند اسید شویی پکیج، آن را رسوب زدایی نمایید. البته اسید شویی پکیج، عملیات فنی است که باید حتما توسط متخصص و در خارج از منزل انجام شود.

 • زیاد بودن فشار آب سرد

  وقتی که فشار آب سرد ورودی به پکیج زیاد باشد، هر بار پروسه داغ کردن آب و خاموش کردن شعله پکیج سریع تر از زمان معمول اتفاق می افتد و در نتیجه با مشکل سرد گرم شدن آب پکیج روبرو می شوید.

 • معیوب شدن قطعات پکیج علت سرد گرم شدن آب پکیج

  برخی از مواقع علت سرد گرم شدن آب پکیج مشکلات فنی و معیوب شدن قطعات می باشد. در چنین مواقعی بهتر است از یکفرد متخصص برای بازدید و عیب یابی پکیج خود کمک بگیرید. لازم به ذکر است که خرابی قطعات پکیج می تواند یکی از مشکلات حساس این دستگاه ها یعنی نشتی آب را به وجود آورد.

 • معیوب شدن سنسور آب گرم مصرفی NTC

  در این حالت معمولا پکیج خطایی نمی دهد و سنسور، دمای اندازه گیری شده را به اشتباه نشان می دهد و منجر به بروز مشکل سرد گرم شدن آب پکیج می شود.

دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج

دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج

 • خرابی فلومتر یا فلو سوئیچ

  فلومتر مجهز به حسگری است که میزان دبی آب گرم مصرفی را اندازه گیری می کند. اگر فلومتر پکیج معیوب باشد این اندازه گیری اشتباه انجام می شود و در نتیجه آن ممکن است با مشکل سرد گرم شدن آب پکیج مواجه شوید. در مدل های قدیمی تر به جای فلومتر از فلوسوئیچ پکیج استفاده می شد و معیوب شدن فلوسوئیچ نیز مانند فلومتر می تواند باعث بروز مشکل سرد گرم شدن آب پکیج شود.

  اگر با شرایطی روبرو شدید که وقتی آب گرم را به تنهایی باز می کنید مشکلی ندارید اما همین که برای ولرم شدن، آب سرد را نیز باز می کنید، با سرد گرم شدن آب پکیج روبرو می شوید؛ این شرایط نشان دهنده خراب بودن فلو سوئیچ یا فلومتر پکیج شما است.

 • معیوب شدن پرشر فن

  همان طور که نام این قطعه مشخص است، وظیفه پرشر فن خارج کردن محصولات احتراق پکیج برای کارکرد سالم و ایمن دستگاه است. اگر پرشر هوا یا پرشر فن پکیج شما معیوب شود به گونه ای که مرتب قطع و صل شود، همین مسئله می تواند علت سرد گرم شدن آب پکیج شما باشد.

 • تنظیم نبودن شعله پکیج

  تنظیم نبودن ارتفاع شعله در حالت شعله بلند می تواند یکی از دلایل سرد گرم شدن آب پکیج دیواری شما باشد. ارتفاع شعله در حالت بلند معمولا باید ۳/۲ محفظه احتراق پکیج باشد. البته برای تنظیم دقیق ارتفاع شعله حتما باید به دفترچه راهنمای پکیج خود مراجعه نمایید.

  اگر ارتفاع شعله در حالت شعله بلند تنظیم نباشد، در مواقعی که فشار آب گرم کم باشد، دمای آب خیلی سریع بالا می رود و به ۶۰ درجه سانتی گراد می رسد که در نتیجه آن پکیج برای مدت کوتاهی خاموش می شود. در نهایت تکرار مداوم این پروسه باعث سرد گرم شدن آب پکیج می شود.

 • معیوب شدن و یا فرسوده شدن پمپ پکیج

  اگر پمپ پکیج شما بخاطر استفاده زیاد فرسوده و یا معیوب شده باشد به تبع آن ممکن است نتواند به اندازه کافی آب را در مدار به گردش دربیاورد و دمای آب زودتر از حد معمول بالا رفته و شعله پکیج خاموش می شود در نتیجه احتمالا با سرد گرم شدن آب پکیج مواجه می شوید.

  دلایل سرد و گرم شدن آب پکیج

 • خرابی لوله ها و سرپیچ آن ها

  مسدود بودن و معیوب شدن لوله ها و سرپیچ ها که باعث کاهش فشار آب گرم می شود و در نتیجه با مشکل سرد گرم شدن آب پکیج بوتان روبرو شوید.

  خرابی و معیوب شدن قطعاتی که درباره آن ها توضیح داده شد می تواند از مهمترین مواردی باشد که علت سرد گرم شدن آب پکیج هستند. البته ممکن است موارد دیگری همچون ترموستات، سنسور NTC شوفاژ، باز نشدن فلنچ پکیج و… نیز به ندرت باعث بروز این مشکل شوند. در هر صورت اگر به موقع اقدام به سرویس پکیج دیواری خود نمایید، می توانید تا حد زیادی از بروز این گونه مشکلات پیشگیری نمایید. در صورتی که به هر علتی پکیج شما دچار مشکل در عملکرد خود شد، حتما از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

در صورتی که نیاز به تعمیر پکیج در کرمان دارید، با ما تماس بگیرید.

 

طراحی سایت در کرمان
طراحی سایت در کرمان
در مورد نویسنده : کرمان تعمیر
وب سایت کرمان تعمیر ، با هدف ایجاد بستری مناسب جهت پیدا کردن خدمات تعمیرات لوازم خانگی ، تعمیرکاران لباسشویی ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر یخچال فریزر – فروشگاه های عرضه کننده قطعات یدکی لباسشویی ، ظرفشویی ، یخچال فریزر در استان کرمان می باشد.

ارسال نظر

3 + شش =