03432466469

رزرو سرویس

تعمیر لباسشویی الی جی در کرمان

صفحه اصلی / تعمیر لباسشویی / تعمیر لباسشویی الی جی در کرمان

تعمیر لباسشویی الی جی در کرمان

تعمیر لباسشویی الی جی در کرمان

 

 

 

تعمیر لباسشویی الی جی در کرمان

برای تعمیر لباسشویی در کرمان و برای تعمیر لباسشویی الی جی در کرمان فقط یک تماس با ما بگیرید

تعمیرات لباسشویی الی جی در کرمان فقط با یک تماس مگه میشه ؟؟؟؟؟

با سایت کرمان تعمیر این امر به واقعیت پیدا کرد

 

 

برنامه های ماشین لباسشویی

برای آشنایی با برنامه‌های ماشین لباسشویی می‌توانید مقاله سیر تا پیاز علامت های روی ماشین لباسشویی را مطالعه کنید، تا به بهترین شکل بتوانید از هر برنامه استفاده کنید.

 پر تکرارترین علت خرابی و ایرادات شایع ماشین لباسشویی ال جی  

در این مقاله سعی بر این داریم تا پرتکرارترین علت خرابی و ایرادات شایع در ماشین لباسشویی را بیان کنیم تا در صورت بروز مشکلات متفاوت در دستگاهتان، منشا ایراد آن را بدانید و راه حل برطرف کردن آن را پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر فقط کافی است ادامه مطالب را مطالعه کنید.

 کد خطا یا ارورهای لباسشویی الجی (LG)

گاهی ممکن است بر روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی با حروف انگلیسی مواجه شوید، که این حروف نشان دهنده‌ی خطا یا error بر روی دستگاه شماست. حال برای اینکه متوجه بشوید، علت پیغام، کد خطا یا ارور لباسشویی ال جی مربوط به چه مشکلی است، موارد زیر را مطالعه کنید.

UE: نامتعادل بودن لباس‌های داخل دیگ
EI یا AE: خطای نشت آب
OE: خطای تخلیه
PF: خطای قطع ناگهانی برق
PE: خطای سنسور فشار
LE: خطای موتور DD
UE: خطای عدم تعادل دیگ
DE: خطای سوئیچ درب
NC: خطای ماژول NFC
و….
جهت مشاهده همه خطاها و دانستن روش‌های رفع خطاهای لباسشویی ال جی، پیشنهاد می‌کنیم سری به قسمت خطاهای متداول دستگاه‌ها در سایت بزنید.

مشکلات عدم کارکرد ماشین لباسشویی ال جی

شاید یکی از نگران کننده‌ترین ایراد در هر دستگاهی، مشکل روشن نشدن آن باشد. حالا فرض کنید لباسشویی روشن نمی‌شود و همه‌ی لباس های کثیف کل هفته را برای آخر هفته جمع کرده‌اید، تا لباسشویی در کم‌ترین زمان آن‌ها را تحویل دهد، و حالا با این مشکل مواجه شدیم، باید با لباس‌های کثیف خود چه کنیم؟
هنگام مواجه شدن با این مشکلات بهتر است اول راه حل‌های قابل انجام در منزل را خودتان انجام دهید. در صورتی که مشکل برطرف نشد حتما برای رفع ایراد، کار را به متخصصان بسپارید.

 لباسشویی ال جی روشن نمی‌شود

اگر ماشین لباسشویی روشن نمی‌شود، توصیه ما به شما این است که مراحلی که در ادامه گفته خواهد شد را انجام دهید؛
 1. بررسی کنید تا مطمئن شوید پریز برق مشکلی نداشته باشد. برای کنترل پریز می‌توانید دستگاه دیگری مثل سشوار را به همان پریز برق بزنید تا معلوم شود برق دارد یا نه.
 2. از سه راهی جهت برق استفاده نکنید. لباسشویی باید مستقیما به یک پریز مستقل وصل باشد. در صورتی که دستگاه دیگر مثل سشوار با این محافظ یا سه راهی کار می‌کند باز هم تاکید می‌شود دستگاه به صورت مستقیم به پریز برق زده شود.
 3. آیا دوشاخه مشکلی ندارد؟ بدین معنا که کاملا داخل پریز باشد یا شکل ظاهری دوشاخه دفرمه نشده باشد. در صورت دفرمه شدن دوشاخه باید تکنسین جهت رفع ایراد دو شاخه مراجعه کند.
 4. در نهایت اگر با چک کردن این موارد دستگاه روشن نشد، احتیاج است که تعمیر ماشین لباسشویی ال جی توسط کارشناس متخصص انجام شود.

ماشین لباسشویی ال جی وارد برنامه نمی‌شود

در این مواقع حتما مواردی را که در ادامه بیان خواهد شد را بررسی کنید:
 1. چک کنید که درب ماشین لباسشویی کاملا” بسته شده باشد و کلید START را زده باشید.
 2. دقت داشته باشید که کلید قفل کودک را فعال نکرده باشید. چون در این صورت دستگاه وارد برنامه نمی‌شود و پیغام CL روی صفحه نمایش می‌آید و یا چراغ CHILD LOCK روشن می‌شود که در این صورت باید آن را غیرفعال کنید.
 3. حتما چک کنید که شیر آب منزل باز باشد و قطعی آب وجود نداشته باشد .
 4. دکمه TIME DELAY جهت شستشوی با تاخیر است یعنی دستگاه دیرتر یا سر زمان مشخصی شروع به کار کند. دقت کنید که این کلید را فعال نکرده باشید.
 5. در لباسشویی‌های بدون تسمه در بعضی برنامه‌هایی (مثل COTTON و SYNTHETIC ) دستگاه همان ابتدا زمان نمی‌دهد و شروع به آبگیری نمی‌کند و بعد از چند دور چرخش (فعال شدن سنسور وزن لباس) زمان می‌دهد و شروع به آبگیری می‌کند.
 6. نکته دیگر این که حتما قواره لباس‌ها را چک کنید. چون در مواقعی که بیش از حد، یا کم تر از حد، لباس داخل ماشین ریخته شود، دچار مشکل عدم تعادل می‌شود و شروع به کار نمی‌کند .
 7. در نهایت اگر ماشین لباسشویی خطا ( LE، PE، Te و … ) می‌دهد نشان دهنده یک ایراد در دستگاه هست و طبیعتا در این حالت نمی‌تواند شروع به کار کند تا ایراد رفع شود. برای آگاهی از علت ارورهای لباسشویی می‌توانید به قسمت خطاهای متداول دستگاه‌ها مراجعه نمایید.
 • دقت نمایید که باید بعد از زدن دکمه START به مدت یک دقیقه صبر کنید تا ماشین وارد برنامه شستشو شود. اگر مجموع این موارد چک شد و ایراد ناشی از این‌ها نبود حتما باید دستگاه به صورت تخصصی چک شود و کار به کاردان سپرده شود.

مشکلاتی که در شستشو ماشین لباسشویی ممکن است به وجود آید 

اصلی ترین کاری که ماشین لباسشویی‌ها بر عهده دارند، شستن لباس هاست. در زندگی‌های ماشینی امروزه، که صرفه جویی در وقت و انجام دادن کارها در کمترین زمان برای مردم اهمیت زیادی دارد، استفاده از ماشین لباسشویی کمک به سرعت بخشیدن کارها می‌کند.
ماشین لباسشویی از جمله دستگاه‌هایی است که اگر به مشکل بخورد کار را برای ما سخت خواهد کرد. اگر این مواردی که در ادامه گفته می‌شود در لباسشویی خود دیدید، بهتر است راه حل‌هایی که بیان خواهد شد را انجام دهید. در غیر این صورت نیاز به حل مشکل توسط تعمیرکار متخصص را دارید.
مشکلات به وجود آمده در این خصوص به شکل زیر مطرح می‌شود:
 1. لباسشویی ال جی لباس‌‌‌ها را خوب نمی‌شوید
 2. در لباسشویی ال جی مقداری از پودر یا کف روی البسه باقی می‌ماند
 3. بعد از پایان کار لباسشویی ال جی، لباس را که از داخل ماشین خارج می‌کنیم کاملا داغ است
 4. بعد از پایان کار لباسشویی ال جی نرم کننده در جاپودری باقی مانده و استفاده نشده
 5. لباسشویی لباس‌ها را پاره می‌کند

لباسشویی ال جی لباس‌ها را خوب نمی‌شوید

بهتر است اول مقدار لباس داخل دستگاه را چک کنید. اگر بیشتر از ظرفیت ماشین باشد طبیعتا خوب نمی‌شوید.
 1. منظور از ظرفیت ماشین لباسشویی مقدار مجاز لباس داخل دستگاه است، که بسته به جنس و برنامه انتخابی و ظرفیت ماشین لباسشویی فرق می‌کند.
 2. حتما مقدار شوینده را چک کنید، این مقدار باید متناسب با میزان لباس و نوع آن باشد. (با توجه به دفترچه راهنما و راهنمای قید شده در روی پودر ماشین لباسشویی، مقدار مناسب پودر را تشخیص دهید)
 3. توجه کنید که انتخاب برنامه مطابق با لباس و میزان کثیفی موجود در آنها صورت گرفته است؟
جهت شستشوی لباس‌های معمولی روزمره، برنامه SYNTHETIC دمای آب ۴۰ درجه، و برای شستشوی لباس‌های سفید مقاوم، ( کلا” لباس‌هایی که رنگ نمی‌دهند و حساس و ظریف نیستند) برنامه COTTON و دمای ۶۰ درجه توصیه می‌شود. جهت تمیز شدن بهتر لباس‌ها می‌توانید در برنامه COTTON و SYNTHETIC سمت راست جاپودری، پودر اضافه بریزید و کلید PRE WASH را قبل از زدن استارت فعال کنید.

در لباسشویی ال جی مقداری از پودر یا کف روی البسه باقی می‌ماند

درصورتی که لباسشویی شما به خوبی از پودر استفاده نمی‌کند، یا اینکه بعد از اتمام کار هنوز روی لباس‌ها کف می‌بینید، می‌تواند عوامل به وجود آورنده مختلفی داشته باشد. البته نوع و مقدار پودری که استفاده می‌کنید و اینکه در مخزن درست ریخته شده یا خیر، می‌تواند از جمله علت‌های باقی ماندن پودر یا کف روی لباس‌ها در ماشین لباسشویی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و دانستن راه حل‌های آن مراحل زیر را انجام دهید.

 1. حتما از پودر ماشین لباسشویی استفاده شود. یعنی از پودر دستی یا پودر صابون استفاده نکنید.
 2. پودر را فقط در قسمت «پودر اصلی» بریزید و بیشتر از نصف پودر ریخته نشود.
 3. در صورتی که پودر اضافه در قسمت «پیش شستشو» ریختید، حتما کلید PRE WASH را فعال کنید (البته در همه برنامه‌ها فعال نمی‌شود).
 4. در زمان شستشوی « پرده و توری و ملحفه و…» از پودر کمتری استفاده کنید.
 5. دکمه PRE WASH یک برنامه پیش شسشتو یا جهت شستشو اضافه است که در برخی از مدل‌های لباسشویی وجود دارد (البته در همه برنامه‌ها فعال نمی شود)، به همین جهت قسمت جاپودری آن جدا، احتیاج به پرکردن پودر دارد و اگر اشتباها در این قسمت پودر ریخته شود و کلید آن را فعال نکرده باشید به درستی نمی‌تواند ماشین لباسشویی شستشو را انجام دهد
 6. از برنامه RINSE برای تمیز شدن لباس می‌توانید استفاده کنید (البته بعضی از مدل‌ها این برنامه را ندارند).
 7. برنامه‌ی RINSE آبکشی اضافه است، در صورتی که که مدل لباسشویی شما این برنامه را داشته باشد، می‌توانید برای تمییز شدن و پاک شدن کف از روی لباس‌ها از این برنامه جهت آبکشی اضافه استفاده کنید.

 

بعد از پایان کار لباسشویی ال جی ، لباس را که از داخل ماشین خارج می‌کنیم کاملا داغ است

گاهی امکان دارد بعد از پایان کار لباسشویی ال جی، لباس‌ها را که از داخل ماشین خارج می‌کنید، کاملا داغ باشد و ندانید چه دلیلی باعث به وجود آمدن این مشکل شده است. خب بهتر است بدانید که در حالت عادی، آبکشی در ماشین لباسشویی با آب سرد انجام می‌شود. مواقعی که شلنگ ورودی سرد و گرم جابجا نصب شوند، باعث می‌شود که آبکشی با آب داغ انجام شود. در این موارد با جا به جا کردن شلنگ‌ها مشکل برطرف می‌شود.
توجه کنید که اگر از برنامه MEDIC RINSE برای شستشو استفاده می‌کنید، این برنامه آبکشی با آب داغ را انجام می‌دهد، یعنی تقریبا با بالاترین درجه آب، لباس‌ها را می‌شوید که در این مواقع داغ بودن لباس بعد از اتمام کار طبیعی است.
اما اگر شلنگ‌های آب سرد و گرم درست نصب شده بود و از برنامه MEDIC RINSE  استفاده نکرده بودید و هم چنان لباس‌ها بعد از اتمام کار داغ بود، بهتر است برای رفع مشکل و پیدا کردن منشا ایراد تکنسین‌های گلدیران برای حل آن مراجعه کنند.

بعد از پایان کار لباسشویی ال جی نرم کننده در جاپودری باقی مانده و استفاده نمی‌شود

بسیاری از مشتریان این سوال را می‌پرسند که نرم کننده ماشین لباسشویی را در کدام قسمت بریزیم؟ و یا نحوه ریختن مایع نرم کنده در لباسشویی چگونه است؟ دقیقا سوال بسیار خوبیست، چرا که عدم رعایت مواردی می‌تواند باعث شود که ماشین لباسشویی از نرم کننده استفاده نکند. در ادامه چند راهکار بسیار ساده برای رفع این مشکل و هم چنین نحوه استفاده از نرم کننده در لباسشویی بیان خواهیم کرد.

 1. حتما در این مواقع کشوی جا پودری از محل خود خارج و شسته شود. همینطور قسمت مربوط به نرم کننده (قطعه پلاستیکی آبی یا سبز رنگ) نیز از کشو جدا و شسته شود.
 2. نرم کننده حتما تا زیر خط MAX ریخته شود.
 3. نرم کننده حتما باید با آب رقیق شود.
این ۳ موردی که در بالا بیان شد را چک کنید، اگر هم‌چنان دستگاه از نرم کننده استفاده نمی‌کرد، بهتر است برای تشخیص عیب یا تعمیر ماشین لباسشویی ال جی از متخصصین حرفه ای کمک بگیرید.

لباسشویی ال جی لباس‌ها را پاره می‌کند

اگر به دنبال علت پاره شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی هستید و یا می‌خواهید علت نخ کش یا سوراخ شدن لباس‌ها در لباسشویی را بدانید، کافیست ۳ مورد زیر را بررسی نمایید.
 • زمانی که دستگاه خاموش است، سطح درام را با دست چک کنید که بر آمدگی نداشته باشد .
 • توجه کنید پارگی آن‌ها بخاطر شی نوک تیز لباس‌ها نباشد. (زیپ، سگک کمربند)
 • اگر تار و پود لباس پوسیده باشد امکان اینکه در اثر شستشو پاره شود وجود دارد.

 مشکلات آبگیری در لباسشویی ال جی

 

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در ماشین لباسشویی رخ دهد، ایراداتی در زمینه آبگیری می‌باشد که این دسته از ایرادات به شکل‌هایی که بیان خواهد شد ممکن است نمایان شود. در ادامه برای هرکدام راه حل‌هایی را برایتان آورده‌ایم. در صورتیکه با انجام دادن این موارد مشکل برطرف نشد می‌توانید روی کمک متخصصان گلدیران برای بازدید و تعمیر ماشین لباسشویی ارزشمندتان حساب کنید.
مشکلات آبگیری در لباسشویی می‌تواند به شکل‌های مختلف که در زیر آمده است نمایان گردد. در ادامه راه‌های حل این مشکلات را نیز برای شما بیان خواهیم کرد.
 1. لباسشویی ال جی آبگیری نمی‌کند یا ارور IE می دهد/علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی یا نیامدن آب داخل دستگاه
 2. لباسشویی ال جی تنها با آب گرم می‌شوید
 3. ماشین لباسشویی ال جی خود به خود آبگیری می‌کند
 4. آب گرم وارد دستگاه لباسشویی ال جی نمی‌شود

 

لباسشویی ال جی آبگیری نمی‌کند یا ارور IE می دهد/ علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

 1. چک کنید که شیر آب باز و فشار آن مناسب باشد. چنانچه فشار آب کم باشد ماشین لباسشویی آبگیری نمی‌کند.
 2. دقت کنید که شلنگ آب در پشت دستگاه پیچ و تا نخورده باشد.
 3. چک کنید که درب دستگاه کاملا بسته شده و کلید start را انتخاب کرده باشید.
 4. مطمئن شوید که کلید TIME DELAY انتخاب نشده باشد. چون در این حالت دستگاه چند ساعت دیگر شروع به کار می‌کند.
 5. در مدل‌های بدون تسمه در برنامه‌های COTTON و SYNTHETIC بعد از انتخاب کلید START یک دقیقه طول می‌کشد تا سنسور وزن البسه فعال شود و دستگاه آبگیری کند.
در صورتی که مجموع این موارد را چک کردید و ایراد ناشی ازین آن‌ها نبود احتیاج است متخصص جهت رفع ایراد مراجعه کند.

لباسشویی ال جی تنها با آب گرم می شوید

 1. حتما چک کنید که شیر آب سرد باز باشد و ورودی آب سرد را چک کنید.
 2. تنظیمات دمای آب در برنامه شستشو را چک کنید. چون در برخی از برنامه‌ها آب گرم استفاده می‌شود. از قبیل (COTTON 60 -95 SYNTHETIC60 )
 3. در صورتی که دمای آب را COLD (سرد) ، ۳۰ و ۴۰ درجه انتخاب کنید و مجددا آب گرم وارد دستگاه شود، احتمالا شلنگ‌های دستگاه جابه جا نصب شده اند.
 4. چک کنید که سرشلنگ قرمز رنگ به شیر آب گرم و انتهای آن به ورودی HOT لباسشویی وصل شده باشد

ماشین لباسشویی ال جی خود به خود آبگیری می‌کند

 1. در صورتی که ماشین لباسشویی، آبگیریِ بیش از حد و یا قطع نشدن آبگیری در حین کار دارد، در این حالت تنها راه حل مراجعه متخصص فنی برای رفع ایراد است.
 2. گاهی اوقات ممکن است بعد از ۲۴ ساعت استفاده از دستگاه درون لباسشویی پر از آب شود.
دلیل بروز ایراد ها می تواند 
 ۱ : اگر آب جمع شده زلال نباشد و دارای بوی بد باشد : این آب به دلیل برگشت آب فاضلاب به درون لباسشویی است که باید مشکل فاضلاب را برطرف کنید .
۲ : اگر از برنامه‌هایی که در آن از آب گرم استفاده می‌کند مدت طولانی استفاده نشود می‌تواند موجب بروز این ایراد شود.
پس بهتر است اول مطمئن شوید که آب گرم به دستگاه وصل است، در صورتی که آب گرم به دستگاه وصل نیست باید تکنسین تعمیرکار گلدیران جهت رفع ایراد مراجعه کند. چون شیر برقی آب سرد نشتی دارد.
• در حالتی که آب گرم به دستگاه متصل بود یک بار در برنامه COTTON در دمای ۶۰ درجه لباسشویی را بدون لباس روشن نمایید و بعد از ۲۴ ساعت بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر، در صورتی که مشکل حل نشد باید تکنسین جهت رفع ایراد مراجعه کند.

آب گرم وارد دستگاه لباسشویی ال جی نمی شود

در این مواقع موارد زیر را حتما چک کنید؛
 1. شلنگ ورودی آب گرم نصب شده باشد.
 2. شیر آب گرم بسته نباشد.
 3. شلنگ ورودی آب گرم تاخوردگی نداشته باشد.
 4. درجه مورد نظر یا برنامه انتخابی به گونه‌ای باشد که نیاز به آب گرم داشته باشد. برنامه‌های شستشو از ۶۰ درجه به بالا از آب گرم استفاده می‌کنند، (مثل COTTON و SYNTHETIC ) .در دماهای ۳۰ و ۴۰ درجه هیتر دستگاه آب را گرم می‌کند.
در صورتی که دما ۶۰ یا ۹۵ درجه انتخاب شود، چون بالاترین دما است اگر آب گرم وارد دستگاه نشود باید کار را به کاردان بسپارید و تکنسین جهت تعمیرات ماشین لباسشویی مراجعه کند.
برای تعمیر لباسشویی ال جی در کرمان فقط کرمان تعمیر را انتخاب کنید

عیب یابی تعمیر لباسشویی ال جی

 • لباسشویی ال جی لرزش و صدای زیاد دارد
 • لباسشویی ال جی حرکت می کند
 • آب وارد ماشین لباسشویی ال جی نمی شود
 • ماشین لباسشویی ال جی آبریزی دارد
 • درب ماشین لباسشویی ال جی باز نمی شود
 • آب داخل ماشین لباسشویی ال جی تخلیه نمی شود
 • لباس ها به خوبی شسته نمی شوند
 • هنگام دست زدن به لباسشویی دچار برق گرفتگی می شوید
 • ماشین لباسشویی ال جی حین کار کردن خاموش شده است
 • ماشین لباسشویی ال جی ارور یا کد خطا میدهد
 • ماشین لباسشویی ال جی بوی سوختگی میدهد
 • درب ماشین لباسشویی ال جی بسته نمی شود
 • در حالت خاموش داخل مخزن آب جمع می شود
 • ماشین لباسشویی ال جی بیش از حد آبگیری می کند
 • واشر یا لاستیک دور درب پاره شده است
 • لباس ها در ماشین لباسشویی ال جی پاره می شوند

 

 

لباسشویی لرزش و صدای زیاد دارد

 

 • خرابی بلبرینگ ها باعث می شود که لباسشویی هنگام کار کردن با صدا و لرزش زیادی کار کند.
 • ممکن است پایه های کابین که زیر لباسشویی قرار دارد و وظیفه ایجاد اصطکاک با سطح را دارند دچار فرسودگی و خوردگی شده باشند. متوازن نبودن پایه ها نیز باعث ایجاد لرزش حین کار کردن می شود.سطحی که لباسشویی روی آن قرار دارد نیز باید محکم و قرص باشد.
 • ممکن است کمک فنرها ضعیف یا شکسته شده باشند .در بخش بیرونی دیگ لباسشویی چند کمک فنر وجود دارد که برای ایجاد تعادل و تکان نخوردن دیگ تعبیه شده شده اند به مرور زمان این کمک ها ممکن است دچار شکستگی و نشتی و یا ضعیف شوند. که در این صورت نیاز به تعویض یا تعمیر خواهند داشت.
 • همچنین پمپ تخلیه در اثر خراب شدن صدای زیادی تولید می کند و باید تعویض شود.
 • یکی دیگر از دلایلی باعث لرزش می شود زیاد بودن لباس ها داخل دیگ لباسشویی می باشد که باعث بهم خوردن تعادل می شود و بهتر است که از این کار پرهیز شود چون باعث خرابی بلبرینگ ها، تغییر حالت آبکش و شکستن شفت و سه نظام می شود.
 • یک نکته مهم اینکه اگر صدای ماشین لباسشویی زیاد شد و بوی سوختگی آمد احتمال خرابی موتور وجود دارد و بهتر است با تعمیرگاه لباسشویی تماس بگیرید. تعمیر ماشین لباسشویی و برطرف کردن سرو صدا و لرزش در منزل و محل شما انجام می شود.

 

  درب ماشین لباسشویی ال جی باز نمی شود

 • خراب شدن میکروسوئیچ یا قفل درب می تواند یکی از دلایل این عیب باشد.
 • ممکن است که پمپ تخلیه خراب شده باشد و یا به هردلیلی آب داخل لباسشویی تخلیه نشود، در این هنگام میکروسیچ درب عمل نمی کند و درب دستگاه باز نخواهد شد.
 • همچنین خرابی برد الکترونیک نیز باعث بروز این مشکل می شود.
 • یک عامل دیگر خرابی و پوسیدگی لولا ،دستگیره و زبانه درب ماشین لباسشویی می باشد. معمولا این قسمت ها از جنس پلاستیک می باشد و احتمال شکستن آن وجود دارد. با تعویض این قطعات
 • مشکل برطرف می شود. البته این کار باید توسط تکنسین انجام شود.

 

 

    آب وارد ماشین لباسشویی ال جی نمی شود

 • خراب بودن شیربرقی ، میکروسوئیچ درب ،هیدروستات و برد الکترونیک یا تایمر (مدل های تایمری) می تواند از دلایل این عیب باشد.
 • همچنین ممکن است شلنگ ورودی آب پیچ خورده باشد،شیر ورودی بسته باشد و یا فیلتر تصفیه آب در اثر جمع شدن رسوب و جرم مسدود شده باشند.

 

  هنگام دست زدن به لباسشویی ال جی LG دچار برق گرفتگی می شوید

 • وقتی سیم ارت (earth) لباسشویی به درستی به مسیر تخلیه زمین هدایت نشود ، هنگام دست زدن به بدنه لباسشویی دچار برق گرفتگی خواهید شد.
 • همچنین ممکن است بخشی از سیم کشی داخل لباسشویی لخت شده باشد جهت تماس با بدنه لباسشویی موقع تماس دست به آن دچار برق گرفتگی شوید.

 

   ماشین لباسشویی ال جی آبریزی دارد

آب در لباسشویی طی یک مسیر مشخص جریان پیدا می کند. آبریزی در ماشین لباسشویی ال جی بیانگر این است که در قسمتی از مسیر نشتی ایجاد شده است. از جمله رایج ترین قسمت هایی که باعث آبریزی و نشتی میشوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده بیش از حد از مواد شوینده
 • سوراخ شدن و پارگی لاستیک دور درب
 • پوسیدگی لوله شلنگ ها
 • سوراخ شدن جاپودری
 • خراب شدن پمپ تخلیه
 • خراب شدن شیر برقی
 • سوراخ شدن دیگ(مخزن)
 • خراب شدن کاسه نمد دیگ
 • نشتی آب از شلنگ و‌منبع هیدروستات

در صورتی که خودتان موفق به رفع آبریزی نشدید با مرکز تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

 

 

  آب داخل ماشین لباسشویی ال جی تخلیه نمی شود

 • یکی از دلایل مهم که باعث می شود آب در داخل دیگ لباسشویی بماند و تخلیه نشود، خراب بودن پمپ تخلیه می باشد که برای تعمیر ماشین لباسشویی باید پمپ تعویض شود.
 • ممکن است رله مربوط به پمپ تخلیه که در قسمت برد الکترونیکی قرار دارد عمل نکند.
 • وجود مشکل در سیستم هیدروستات هم یکی دیگر از دلایل احتمالی عدم تخلیه ماشین لباسشویی است.
 • همچنین ممکن است شلنگ خروجی آب (شلنگ تخلیه ) پیچ و تاب خورده باشد و مسیر خروجی بسته شده باشد.
  در صورت بروز مشکل عدم تخلیه، دستگاه باید توسط تکنسین لباسشویی مورد بازدید قرار بگیرد.

 

 

      لباس ها به خوبی شسته نمی شود

 • وقتی عمل شستشو با درجه حرارت پایین صورت بگیرد باعث می شود که چرک و کثیفی لباس ها به خوبی از بین نرود. عمل نکردن هیتر یا المنت در لباسشویی ها LG دلیل این موضوع است سوختن هیتر، عمل نکردن سنسور هیتر و خراب شدن رله هیتر موجب می شود تا هیتر وارد مدار شستشو نشود و لباس ها با آب سرد شسته شوند.
 • همچنین ممکن است جرم و آهک های رسوبی شده در دیگ باعث شود تا لباس ها این رسوبات را به خود گرفته و خوب شسته نشوند.

 

 

  ماشین لباسشویی از کار افتاده است

 • در بیشتر موارد این مشکل ناشی از فعال شدن سوئیچ عدم تعادل است که به دلیل متوازن نبودن بار به وجود می آید. برای رفع این مشکل می توانید لباس ها را به صورت یکنواخت در داخل دیگ ماشین لباسشویی قرار دهید و دوباره ماشین لباسشویی را راه اروشن کنید.
 • اگر مشکل برطرف نشد ممکن است ایراد از برد فرمان بوده یا تایمر الکترونیکی دچار خرابی شده است. که در چنین مواقعی بهتر است که  دستگاه توسط تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی ال جی بازدید شود.

 

 

ماشین لباسشویی ناگهان در حین کار کردن خاموش شده و روشن نمی شود

دلیل اصلی این مشکل خرابی برد الکترونیک و یا تایمر می باشد .ممکن است این اتفاق در اثر نوسان برق بیفتد و یا در اثر خرابی یک قطعه مثلا موتور،پمپ،المنت و…جریان بیش از حد در مدار ایجاد شود و برد الکترونیک آسیب ببیند و دستگاه خاموش شود.

 

 

روی صفحه نمایش ارور یا کد خطا ظاهر می شود

 

 

زمانی که لباسشویی ال جی ارور میدهد به این معنی است که در قسمتی از ماشین لباسشویی مشکل ایجاد شده است به همین دلیل عملکرد دستگاه با نمایش یک کد خطا یا ارور متوقف میشود. با توجه به علت خرابی، ارور های متفاوتی در لباسشویی الجی وجود دارد. در واقع هر مشکل ، ارور منحصر به خود را دارد.برای برطرف کردن ارور حتما از تکنسین و متخصص لباسشویی ال جی کمک بخواهید.

 

 

کد های ارور و خطای لباسشویی ال جی

 

این لیست مهم ترین کدهای خطا یا ارور های ماشین های لباسشویی ال جی را که گاهی باعث به مشکل خوردن روند کاری ماشین لباسشویی شما میشود:

 • CE: جریان بیش از حدd به مدار الکتریکی موتوروارد شده
 • DE: درب دستگاه درست بسته نشده
 • FE:  معیوب بودن هیدروستات دستگاه باعث آبگیری بیش از ظرفیت دستگاه شده
 • (SE(5E: خرابی موتور لباسشویی یا برد کنترل اصلی
 • CL: فعال شدن قفل کودک_خرابی برد الکترونیک
 • IE: مشکل در مجرای خروجی دلیل خطای تخلیه آب میباشد
 • PE: فشار سطح آب آز حد استاندارد دستگاه جابجا شده
 • UE: توازن لازم بین لباس های داخل دستگاه وجود ندارد
 • OE: عمل تخلیه آب به درستی انجام نمی شود
 • AE: وجود نشتی و آبریزی
 • HE: مشکل در المنت باعث ایجاد خطای سنسور هیتر میشود
 • LE: موتور دستگاه دچار مشکل فنی شده
 • EE: برد کنترلر الکتریکی دچار مشکل شده
 • PF: برق دستگاه قطع شده یا مدار الکتریکی دچار مشکل شده
 • TE: خرابی هیتر _ سنسور دمای آب

نکات مهم در استفاده و نگهداری از ماشین لباسشویی ال جی

 

نکات زیر را برای نگهداری بهتر و طولانی تر شدن عمر لباسشویی ال جی در هنگام استفاده از دستگاه رعایت کنید:

 • پیگیری و رفع کوچکترین نشتی آب در لباسشویی ال جی
 • قرار دادن ماشین لباسشویی در مکانی که کاملاً تراز باشد
 • خاموش کردن دستگاه به محض شنیدن صداهای غیر عادی و تماس با یکی از نمایندگیهای تعمیرات یا مراکز خدمات پس از فروش لباسشویی ال جی
 • چک کردن  ورودی و خروجی اتصالات لوله‌ای
 • هیچوقت بیش از حد ظرفیت دستگاه در آن لباس نریزید
 • تمیز کردن ماشین لباسشویی امری ضروری است
 • تعویض فیلتر و جرم‌گیری لباسشویی
 • لباسشویی ال جی باید از دیوار حداقل ۵ سانتیمتر فاصله داشته باشد.
 • از پودرها و شوینده های غیر استاندارد استفاده نکنید.
 • تا لباسشویی کاملا متوقف نشده درب آن را باز نکنید
 • از پودرها و شوینده که زیاد کف می کنند استفاده نکنید.

امیدارم مطلب تعمیر لباسشویی الی جی در کرمان مفید بوده باشه

طراحی سایت در کرمان
طراحی سایت در کرمان
در مورد نویسنده : کرمان تعمیر
وب سایت کرمان تعمیر ، با هدف ایجاد بستری مناسب جهت پیدا کردن خدمات تعمیرات لوازم خانگی ، تعمیرکاران لباسشویی ، تعمیر ظرفشویی ، تعمیر یخچال فریزر – فروشگاه های عرضه کننده قطعات یدکی لباسشویی ، ظرفشویی ، یخچال فریزر در استان کرمان می باشد.

ارسال نظر

5 + 4 =